Kompatibilný vs. originálny

Čo je to kompatibilný toner?

Výraz "kompatibilný" pri toneroch, znamená, že každá súčiastka kazety, čiže optický valec, magnetický valec, stierky, čipy aj piny a ostatné súčiastky sú nové, neboli nikdy použité a sú otestované a zapečatené. Pôvodné puzdro musí byť pred montážou očistené v ultrazvukových práčkach. Tieto tonerové a atramentové kazety sú vyrábané certifikovanými firmami pod prísnym dohľadom autorizovaných technonogických pracovísk v súčinosti s Orgánmi Technickej Kontroly. Všetci výrobcovia sú držitelmi ISO 9001, ISO 14001. 

Kompatibilný toner je toner, ktorý vyrába neznačkový výrobca, je vyrobený pre také isté typy tlačiarní ako originálny toner od značkového výrobcu. V tomto prípade neplatí, že čo je lacné je nekvalitné. Kompatibilný toner sa vyrába rovnakým spôsobom ako originál, rozdiel je len v tom, že výrobca neinvestuje toľko financií do reklamy a marketingu ako značkový výrobca.

Kompatibilné tonery a náplne fungujú na rovnakom princípe ako originály. Ak si zakúpite kompatibilný toner od seriózneho výrobcu, napr. v Európskej únii, poskytne Vám aj serióznu záruku na tlač. Pri zakúpení kompatibilného tonera v našom eshope vám poskytneme záruku až 36 mesiacov.

Pri výmene náplne v tlačiarni dodržiavajte pokyny výrobcu tlačiarne, v žiadnom prípade nemôžete poškodiť svoju tlačiareň.

Originálny toner

Originál nový toner priamo od výrobcu všetkých renomovaných značiek ako HP, Canon, Xerox, Lexmark, OKI, Kyocera, ...